DRV8662RGPR.pdf

| Part Status | Active |
|---|---|
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Piezo |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Differential |
| Interface | Analog, PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | - |
| Applications | Haptic Feedback |
| Current - Output | 75mA |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load | 20 V ~ 200 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-QFN-EP (4x4) |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|
![]() |
![]() |
UC3625DW | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 28SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC3626DW | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 28SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
LMD18200T/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR TO220-11 | Inquiry |
![]() |
![]() |
DRV8402DKD | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR 36HSSOP | Inquiry |
![]() |
![]() |
LMD18201T/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR TO220-11 | Inquiry |
![]() |
![]() |
LM629M-6/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
LMD18245T/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR TO220-15 | Inquiry |
![]() |
![]() |
LMD18200T | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR TO220-11 | Inquiry |
![]() |
![]() |
LM629N-8/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 28DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
LM629M-8/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SOIC | Inquiry |
Tel
