LM2575HVSX-15
LM2575HVSX-15
Part Number
LM2575HVSX-15
Description
IC REG BUCK 15V 1A TO263-5
Data sheet
LM2575HVSX-15.pdf
Delivery Services
LM2575HVSX-15
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 4V
    Voltage - Input (Max) 60V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 15V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 1A
    Frequency - Switching 52kHz
    Synchronous Rectifier No
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)