LM2587S-3.3
LM2587S-3.3
Part Number
LM2587S-3.3
Description
IC REG MULT CONFIG 3.3V 5A TO263
Data sheet
LM2587S-3.3.pdf
Delivery Services
LM2587S-3.3
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 4V
    Voltage - Input (Max) 40V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 5A (Switch)
    Frequency - Switching 100kHz
    Synchronous Rectifier No
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)