LM2673SD-12
LM2673SD-12
Part Number
LM2673SD-12
Description
IC REG BUCK 12V 3A 14VSON
Data sheet
LM2673SD-12.pdf
Delivery Services
LM2673SD-12
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 8V
    Voltage - Input (Max) 40V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 3A
    Frequency - Switching 260kHz
    Synchronous Rectifier No
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)