LM2679SX-3.3
LM2679SX-3.3
Part Number
LM2679SX-3.3
Description
IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7
Data sheet
LM2679SX-3.3.pdf
Delivery Services
LM2679SX-3.3
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 8V
    Voltage - Input (Max) 40V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 5A
    Frequency - Switching 260kHz
    Synchronous Rectifier No
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)