LM3670MF-1.2
LM3670MF-1.2
Part Number
LM3670MF-1.2
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC REG BCK 1.2V 0.35A SYNC SOT23
Data sheet
LM3670MF-1.2.pdf
Delivery Services
LM3670MF-1.2
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 2.5V
    Voltage - Input (Max) 5.5V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 350mA
    Frequency - Switching 1MHz
    Synchronous Rectifier Yes
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)