LM3670MF-1.6
LM3670MF-1.6
Part Number
LM3670MF-1.6
Description
IC REG BCK 1.6V 0.35A SYNC SOT23
Data sheet
LM3670MF-1.6.pdf
Delivery Services
LM3670MF-1.6
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 2.5V
    Voltage - Input (Max) 5.5V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 1.6V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 350mA
    Frequency - Switching 1MHz
    Synchronous Rectifier Yes
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)