LM3671MF-1.25
LM3671MF-1.25
Part Number
LM3671MF-1.25
Description
IC REG BCK 1.25V 0.6A SYNC SOT23
Data sheet
LM3671MF-1.25.pdf
Delivery Services
LM3671MF-1.25
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 2.7V
    Voltage - Input (Max) 5.5V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 600mA
    Frequency - Switching 2MHz
    Synchronous Rectifier Yes
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)