LM3671MF-3.3
LM3671MF-3.3
Part Number
LM3671MF-3.3
Description
IC REG BUCK 3.3V 0.6A SYNC SOT23
Data sheet
LM3671MF-3.3.pdf
Delivery Services
LM3671MF-3.3
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 2.7V
    Voltage - Input (Max) 5.5V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 600mA
    Frequency - Switching 2MHz
    Synchronous Rectifier Yes
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)