LM628N-8.pdf

| Part Status | Not For New Designs |
|---|---|
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) Servo, Brushed DC Servo |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (4) |
| Interface | Parallel |
| Technology | - |
| Step Resolution | - |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Supplier Device Package | 28-DIP |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|
![]() |
![]() |
UC3625DW | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 28SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC3626DW | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 28SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
LMD18200T/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR TO220-11 | Inquiry |
![]() |
![]() |
DRV8402DKD | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR 36HSSOP | Inquiry |
![]() |
![]() |
LMD18201T/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR TO220-11 | Inquiry |
![]() |
![]() |
LM629M-6/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
LMD18245T/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR TO220-15 | Inquiry |
![]() |
![]() |
LMD18200T | Texas Instruments | IC MOTOR DRIVER PAR TO220-11 | Inquiry |
![]() |
![]() |
LM629N-8/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 28DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
LM629M-8/NOPB | Texas Instruments | IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SOIC | Inquiry |
Tel
