THS4150ID
THS4150ID
Part Number
THS4150ID
Manufacturer
Texas Instruments
Description
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8SOIC
Data sheet
THS4150ID.pdf
Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Family
Series
Payment Methods
Delivery Services
THS4150ID
    Specifications
    Part Status Active
    Amplifier Type Differential
    Number of Circuits 1
    Output Type Differential
    Slew Rate 650 V/µs
    Gain Bandwidth Product 340MHz
    -3db Bandwidth 150MHz
    Current - Input Bias 4.3µA
    Voltage - Input Offset 1.1mV
    Current - Supply 17.5mA
    Current - Output / Channel 85mA
    Voltage - Supply, Single/Dual (±) 4 V ~ 33 V, ±2 V ~ 16.5 V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)