TPS68000DBTRG4.pdf

| Part Status | Not For New Designs |
|---|---|
| Type | CCFL Controller |
| Frequency | 30kHz ~ 100kHz |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 30 V |
| Current - Supply | - |
| Current - Output Source/Sink | - |
| Dimming | Yes |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 30-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 30-TSSOP |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|
![]() |
![]() |
UC2872N | Texas Instruments | IC LAMP BALLAST CONTROLLER 14DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2871NG4 | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 18DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2872NG4 | Texas Instruments | IC LAMP BALLAST CONTROLLER 14DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2872Q | Texas Instruments | IC LAMP BALLAST CONTROLLR 20PLCC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2871N | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 18DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC3305DWTR | Texas Instruments | IC HID LAMP CONTROLLER 28SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC3871QG3 | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 20PLCC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC3871Q | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 20PLCC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC3871NG4 | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVER 18DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC3305N | Texas Instruments | IC HID LAMP CONTROLLER 28DIP | Inquiry |
Tel
