UCC28070PWRG4.pdf

| Part Status | Active |
|---|---|
| Mode | Continuous Conduction (CCM) |
| Frequency - Switching | Adjustable |
| Current - Startup | 20mA |
| Voltage - Supply | 11.2 V ~ 21 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|
![]() |
![]() |
UC2854N | Texas Instruments | IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC28063D | Texas Instruments | IC PFC CTRLR TRANSITION 16SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC28019D | Texas Instruments | IC CCM PFC CONTROLLER 8SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2852D | Texas Instruments | IC PFC CONTROLLER CCM 8SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC28070DW | Texas Instruments | IC PFC CONTROLLER CCM 20SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC28019AD | Texas Instruments | IC CCM PFC CONTROLLER 8SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC38051D | Texas Instruments | IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC29950D | Texas Instruments | IC PFC CTRLR BUCK 16SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC38050D | Texas Instruments | IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC28050P | Texas Instruments | IC PFC CTRLR TRANSITION 8DIP | Inquiry |
Tel
