UCC3974PWR.pdf

| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
|---|---|
| Type | CCFL Controller |
| Frequency | 30kHz ~ 60kHz |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 24 V |
| Current - Supply | 1.7mA |
| Current - Output Source/Sink | - |
| Dimming | No |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|
![]() |
![]() |
UC2872N | Texas Instruments | IC LAMP BALLAST CONTROLLER 14DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2871NG4 | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 18DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2872NG4 | Texas Instruments | IC LAMP BALLAST CONTROLLER 14DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2872Q | Texas Instruments | IC LAMP BALLAST CONTROLLR 20PLCC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC2871N | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 18DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC3305DWTR | Texas Instruments | IC HID LAMP CONTROLLER 28SOIC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC3871QG3 | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 20PLCC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC3871Q | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVR 20PLCC | Inquiry |
![]() |
![]() |
UC3871NG4 | Texas Instruments | IC FLUORESCENT LAMP DRIVER 18DIP | Inquiry |
![]() |
![]() |
UCC3305N | Texas Instruments | IC HID LAMP CONTROLLER 28DIP | Inquiry |
Tel
